No Golden Hammer lekcijām

Nedaudz par to, ko es uzzināju GH lekcijās un pierakstīju savā smukajā rozā blociņā. Iespējams, ka daudziem tas ir zināms, bet man tā bija viela pārdomām. Šis tas būs arī angliski, jo šķiet, ka tādejādi domu var pateikti visprecīzāk.
GH uzstājās Markus Grannenfelt, John Pallant, Paul O’Neil, Rupert Slade, Dace Zolberga, Anna Lubowska, Hanno Kindel, Catalin Dobre, Rando Rannus. Ma
us
Somijā liela daļa (80%) no interneta sesijām sākas ar „Search”. Respektīvi, tas nozīme, ja tevi, tavu produktu, kompāniju nav iespējams atrast ar search lauciņa palīdzību (te nav runa tikai par Google, bet arī MSN utt.), tad var uzskatīt, ka tevis nav vispār.
  Vienmēr ir jāatceras, ka cilvēki nevēlas, lai tiem tikai stāsta stāstu, bet tie vēlas būt daļa no stāsta. Iesaisti viņus! Līdz ar to jacenšas ieguldīt resursi ne tikai jau esošajos (owned) vai nopirktajos (bought, paid), bet arī iegūtajos, nopelnītajos (earned) medijos.
  Bieži vien tādi mediji kā Facebook kompānijai var būt gan nopirkti, gan iegūti. Bet, nevajag aizmirst, ka mūsdienās viss ir maksas, jo arī komunikācijas veidošana sociālajos medijos maksā, pat, ja šķietami tā ir bezmaksas, jo nevajag aizmirst par laiku, kas tiek ieguldīts – darba stundas.
  Nevajag mētāties pa desmit komunikācijas kanāliem, izvēlies vienu, savai mērķauditorijai piemērotāko un izveido to tiešām labu un efektīvu. 
   
      Veiksmīgu kampaņu pamats: 
      Labi, atvērti klienti.
      Savas kultūras izveide.
      Emocionāla piesaiste.
      Drosme (Be fearless. Even if you don’t know where you  are going. If you know where are you going probably you aren’t going anywhere).
      Piesaisti savu mērķauditoriju ar dažādu kanālu palīdzību (digitāli, ne digitāli).
      Meklē spēcīgus sadarbības partnerus.
      Vienmēr esi gatavs, ka tava ideja tev būs jāpalaiž vaļā.
      Lieliskām idejām ir nepieciešams atbilstošs izpildījums.
      Ļauj cilvēkiem, savai mērķauditorijai piedalīties!

      Zīmoli ir personības. Zīmolus veido cilvēki, nevis mārketinga speciālisti.

      Zīmolam ir jābūt pieejamam 24/7.

      Blur all the media. Mix them together.

      Interruption marketing – tas veidojas, ja sociālie mediji tiek izmantoti pārak daudz. Iedomājies, ja tu no kādas kompānijas, kas ir  Facebookā, saņem ziņas ik pa 3 stundām – ar laiku tu sāc nogurt un vairs neesi pieejams šai konkrētajai kompānijai. Te der latviešu teiciens – kas par daudz, tas par skādi.

      Winner takes it all. Esi pirmais sociālajos medijos, kopētajiem neizdosies atkārtot pirmā sasniegumus, lai kā censtos.

      Pirms lieto paid medijus, pačeko, kas notiek ar tiem kanāliem, kas tev jau ir (mājas lapa, tel. Nr. Datu bāze, e – pasti utt.)

      Un mans mīļākais teiciens, kas noklausīts šajās lekcijās –  Find an idea that will change the world. Even if  it is a small world. 

            Atbildēt

            Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *