Pašgatavots lūpu balzāms

Pašgatavots lūpu balzāms

Hei, hei!

Vai arī jums ir tā, ka tajās dienās, kad drīkstētu gulēt, miegs nenāk nemaz, bet dienās, kad jāceļās agri, būtu gatavas kādu nomušīt, ja vien ļautu vēl pagulēt? Nu, tieši tā ir ar mani šodien – brīvdiena, bet jau no pusdeviņiem augšā. Un es būtu varējusi gulēt līdz pat 12iem… ehhh…

Bet ne par to īsti ir stāsts šodien – tā kā esmu augšā jau agri, tad uzminiet, ko esmu paspējusi uztaisīt? 🙂 Ticiet vai ne, tad izmēģināju uztaisīt lūpu balzāmu. Un nu rādīšu un stāstīšu, kā man veicās.
Vakar pēc darba aizdevos uz BBfactory, jo tas atrodas apmēram 5 min. gājienā no manām mājam un iepirku visu šo.

Organiskā ziepju masa, bišu vasks (tas, kas izskatas pēc svaigznītēm), šī sviests, mandarīnu ēteriskā eļļa, ķobīši.

Ziepju masa man būs vajadzīga citam lielam projektam, tāpēc to palēnām iepērku, bet viss pārējais ir domāts lūpu balzāmam.

 Šiem 5 trauciņiem ir nepieciešams apmēram 1 bišu vaska gabaliņš, 20 g šī sviesta, bāzes eļļa (es izmantoju mandeļu eļļu, kas man jau bija mājās), ēteriskā eļļa pēc patikas, trauciņi, kur sapildīt , kā ari šļirce, lai atvieglotu sapildīšanu un nebūtu jaķēpājas. Var vēl likt kakao sviestu vai kādu citu sviestu, bet to es aizmirsu nopirkt, tāpēc iztiku ar to, kas man bija.
Man diemžēl nav svariņu mājās, lai nosvērtu visu precīzi gramos, tāpēc paļāvos uz veikalā teikto par daudzumu, kas nepieciešams 5 trauciņiem, kā arī uz savu izjūtu, kuras gan šajā situācijā man nav 😀 Principā, ja ar šo grib nodarboties vairāk, tad svari būtu nepieciešami.

 1. solis: Karstā ūdens peldē kausējam bišu vasku.
 2. solis: pievienojam šī sviestu
 3. solis: es biju izdomājusi, ka būtu forši, ja balzāmam būtu kāds tonītis, tapēc pieliku klāt lūpu krāsu  no vienas paletes, bet laikam ir nepieciešams likt vairāk, jo rezultātā toņa nav.
 4. solis: pielejam klāt bāzes eļļu (es pievienoju 2, 5 tējkarotes, lai balzāms būtu mīkstāks)
 5. solis: pielejam klāt apmēram 7 pilienus ēteriskās eļļas
 6. masu ar šļirces palīdzību sapildam trauciņos.

And you are done. 🙂

Gala rezultāts sanāca šāds:

Man gan ir bail, ka balzāms ir sanācis tomēr nedaudz par cietu, jo, iespējams, ka vajadzēja pievienot mazāk bišu vaska un vairāk eļļas, bet kopuma ar rezultātu esmu apmierināta. Protams, būtu forši, ja tas būtu ietonējies, bet nākamreiz zināšu labāk. 🙂

Un pats galvenais, kāda tad ir sajūta uz lūpām? teikšu tā, ka uzsmērēju un lūpas jūtas loti mitrinātas un pabarotas, tā kā viss kārtībā – balzāms savu uzdevumu pilda. Ja ir alerģija no bišu produktiem, tad ir var lietot citus vaskus kā aizstājējus. 🙂

Kopumā man viss process aizņēma kādas minūtes 20, jo vēl paralēli fotografēju. 🙂

Jauku dienu!

Arta

13 Komentāri

  1. Arta

   man arī gribējās, bet visu laiku atliku 😀 visgrūtākais ir aiziet uz veikalu un nopirkt visu vajadzīgo, bet pēc tam, kad viss ir, tad nevar vien sagaidīt, kad varēs izmēģināt 🙂

 1. scentivory

  Forša ideja! 🙂
  Bet tādus kvantumus var tikai draudzenēm atdot, pašai izlietot nereāli!
  Bet esmu dzirdējusi – ja kaut kas nav sanācis kā gribētos – var izkasīt āŗā to masu un vēlreiz pārkausēt.

 2. Arta

  es čeku jau izmetu, bet principā visdārgākie ir trauciņi, kas maksāja laikam 40 sant. gabalā. bet tieši izejvielu ziņā, viss varētu būt kādi 30 sant uz vienu trauciņu maksimums. tā kā nav dārgi.

  Scentivory, tieši tā arī daru – dosu draudzenēm lietošanai un izmēģināšanai. 🙂 Jā, es tā arī esmu dzirdējusi, ka var izķeksēt, izklausēt un pieliet eļļu, bet man šoreiz nav tik traki cieti, lai tā darītu. vnk zināšu nākamajai reizei.

 3. Pingback: Latviešu ražotāju kosmētika: PEO kosmētika | Arta's place

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *