Parunāsim par… krāsu korekciju grimā.

Parunāsim par… krāsu korekciju grimā.

Sveikas!

Pagājušais gads pagāja trakas konturēšanas un strobinga zīmē, savukārt šis gads sākās ar krāsu korekcijas trakumu – neskaitāmi zīmoli nāca klajā ar dažādas tekstūras un apjoma produktiem, kas domāti krāsu korekcijai.

Protams, neviena no tehnikām – ne konturēšana, ne koriģēšana nav nekas jauns – grima mākslinieki tās lieto jau daudzus, daudzus gadus, bet šobrīd par to tiek runāts daudz un plaši. Atceraties rudenī, kad kāda meitene Youtube parādīja, ka, lai nomaskētu tumšos lokus, izmanto sarkanu lūpu krāsu? Un tad visi metās koriģēt savu zemacu zonu ar lūpukrāsām. Protams, kosmētikas kompānijām šis “hype”, ko saceļ blogi, Youtube un Instagram ir ļoti izdevīgs, jo tas nozīmē, ka vairāk naudiņas iekritīs viņu banku kontos. Bet, ieraugot zaļu, dzeltenu vai violetu līdzekli, normāls cilvēks varētu noteikti apmulst un nesaprast, kam tas domāts un kā ar šādu zvēru rīkoties. Un vispār, vai visi zaļie un rozā brīnumi ir nepieciešami ikdienas lietošanai?

Sākšu nedaudz ar pašiem pamatiem. Gan jau, ka visi atceras no skolas laikiem slaveno krāsu apli, kas izskatās šādi, vai ne?

855dc68edd53dc49877f84437a06aabe

Krāsu aplī var redzēt, kuras krāsas savstarpēji “sadarbojas” un pieder pie viena toņa gammas un, kuras ir pretējas. Respektīvi, sarkanais tonis ir pretstats zaļajam, sajaucot sarkanu un zilu iegūstam violetu utt.

Nu, lūk, krāsu korekcija darbojas tieši uz šī krāsu apļa principa. Ja kāds tonis ādā ir izteiktāks, piemēram, sarkans, tad, izmantojot kontrastējošu krāsu, kas šajā gadījumā būs zaļā, neitralizēsim sarkano.

krasu korekcija1

Manuprāt, ja vien jūs neesat grima mākslinieks, tad nav nepieciešamības skriet uz veikalu un iegādāties visu iespējamo nokrāsu korektorus, lai pēc tam tos skaisti noliktu plauktiņā, jo visticamāk ikdienā tos nemaz tik bieži neizmantosiet.

Image and video hosting by TinyPic

Ja runājam par iepriekšminēto piemēru, kur meitene slēpa zilos lokus ar sarkanu lūpu krāsu, tad arī to var darīt, bet noteikti ir jāatrod piemērots tonis. Koši sarkans noteikti nederētu ikvienam – jo gaišāka ādas krāsa, jo gaišāks tonis ir jāizvēlas. Man šķiet, ka mūsu platuma grādos mītošajiem atbilstīgākais būtu laškrāsas, maigi oranžīgs tonis.

Arī ar zaļo būtu jāuzmanās – ja apsārtums atsevišķās zonās (man tas ir ap degunu, zodu), tad zaļo korektoru ir jāklāj tikai uz šīm zonām un nevis pa visu seju. Uzklājiet nepieciešamajā zonā un tad ar otu vai sūklīti iestrādājiet ādā. Ja uzklāsiet pa visu seju uz zonām, kur nav apsārtuma, tad pastāv iespēja, ka pabeidzot grimu, sejas tonis būs visai neveselīgs.

Ja runājam par violeto, tad es varu godīgi teikt, ka nekad to neesmu izmantojusi, bet ja ir problēmas ar izteikti dzeltenīgu ādas apakštoni, tad tas ir risinājums.

Rozā toni es savā prātā saucu par higlighteri, kas var atdzīvināt pelēcīgu sejas ādas nokrāsu. Principā rozā pieder pie tās pašas sārto toņu saimes, tā kā arī to var izmantot tumšo loku maskēšanai – viss atkarīgs no ādas toņa.

Un te mans ” pēc” un “pēc” attēlu salīdzinājums. Nav “pirms” un “pēc”, jo uzkrāsojos un tikai pēc tam atcerējos, ka vajadzēja nofotografēt pirms skatu, tāpēc bezgrima bilde tapa tad, kad noņēmu kosmētiku.

20160430-IMG_1782-horz

Es izmantoju zaļo korektoru zoda zonai un ap degunu, lai nomaskētu apsārtumu, savukārt zem acīm klāju laškrāsas korektoru. Iestrādāju ādā un tad jau viss kā parasti – tonālais, konsīleris utt.

20160430-IMG_1784

Krāsu koriģēšanas tehniku es noteikti neizmantoju ikdienā, jo tas ir papildus solis, kuru man nav laika veikt no rītiem. Bet, ja ir problēmas – izteikts ādas apsārtums, tumšie loki, nespodra ādas krāsa, tad godīgi teikšu, ka koriģēšana var noteikti palīdzēt un veikt brīnumus.  Vai to darīt katru dienu – tā ir katra paša izvēle.

Katrā ziņā, viss ir jādara ar prātu un, ja jums nav vizuālas problēmas un principā viss ir ok, tad nevajag neko nekur  koriģēt tikai tāpēc, ka Instagramā visi tā dara.

Es krāsu korekcijas metodi izmantoju tad, kad kaut kur dodos vai zinu, ka būs kāda fotografēšanās un tie nelāgie tumšie loki nedod mieru… 🙂

Ja runājam par tekstūrām, tad man pašai vislabāk patīk krēmveida tekstūras, bet tās, protams, ir arī smagnējākas un tāpēc nebūs ikvienam pa prātam. Iespējams, šķidra tekstūra (kā tonālajam) būs vienkāršāka un ar to būs vieglāk strādāt.

Korektorus piedāvā dažādi zīmoli – NYX, MUFE, Urban Decay, Kiko, MAC utt.- cenu kategorijas ir ļoti dažādas.

Vai izmantojat krāsu koriģēšanu savā grimā? Nekad, reizi pa reizei vai bieži?

Arta

5 Komentāri

  1. Sabīne

    Kad vēl lietoju Catrice konsīleru paleti, salīdzinoši bieži lietoju zaļo toni, lai maskētu apsārtumus ap degunu, bet pārsvarā iztieku ar vieglu tonālo līdzekli, ja zinu, ka būs jāfotografējas, bet ja nē, tad eju ar savu sarkano degunu un priecājos par saulīti 🙂

  2. Pingback: Beauty Blender Blush, Micro.Mini.Correct un Micro Mini | Arta's place

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *