Cade Dabas spēks: hidrolāti

Cade Dabas spēks: hidrolāti

Sveikas!

Pirms kāda laika nokļuvu Ķegumā, kur  sastapu kādu sievieti, kuras bizness ir pavisam skaists un smaržīgs, proti, viņa izgatavo dažādas ēteriskās eļļas no Latvijā sastopamiem augiem, ziediem un principā, mēģina iegūt tās no augiem, kas nemaz nav tik populāri, ja runājam par kosmētiku un dažādām smaržām.

Viņa stāstīja, piemēram, par bērzu lapu ēterisko eļļu – no apmēram 200 kg apžāvētu bērzu lapu ir iespējams iegūt 23 mililitrus ēteriskās eļļas. Un viss. 200 kg un pavisam niecīgs apjoms ēteriskās eļļas… Kas tas ir par darbu un tajā brīdī es tiešām novērtēju šo milzīgo apņemšanos, jo tas ir darbs, kuru noteikti apkārtējie nenovērtē tā, kā tam būtu jābūt.

Protams, ka man noteikti vajadzēja kaut ko iegādāties un es izvēlējos 4 dažādus hidrolātus, jo zinu, ka vasarā man šāda veida līdzekļi aiziet uz “urrā”. 🙂

Es tos izmantoju kā sejas tonikus vai arī dienas laikā, mājās esot, atsvaidzinu seju ar tiem. Katram no produktiem aromāts ir visai izteikts un te nu ir variants – patīk vai nepatīk. Man ļoti patīk ievas aromāts, kas arī ir pieejams, bet tā kā saimniece teica, ka ieva viena pati sejai ir par spēcīgu un tā ir vairāk piemērota dažādām sēnīšu slīmībām (kājām), tad sejai es izvēlējos baltegles un ievas kombināciju, kas no visiem četriem ir mans mīļākais aromāts.

Raudene ir mans nākamais favorīts, jo aromāts man atgādina tikko pļautas pļavas aromātu, kas sevī slēpj ne tikai klasisko zāles aromātu, bet arī dažādu spēcinošu dabas augu smaržas. Šis hidrolāts ir speciāli izveidots daiļajam dzimumam, jo sastāvā esošie augi palīdz stabilizēt hormonālo sistēmu. Es nespēju objektīvi novērtēt iedarbību šajā ziņā, bet tas nemaina faktu, ka produkts man patīk. 🙂

Pelašķis arī ir ļoti patīkams aromāts un tas piemērots gan nobriedušai ādai, gan problemātiskai.

Skuju koku hidrolāts ir labs antiseptiķis un palīdz cīņā ar dažādiem iekaisumiem, niezi. Piemērots pēc skūšanās un labi derētu abu dzimumu pārstāvjiem.

Ja man ir iespēja izvēlēties, tad es vienmēr priekšroku dodu dabiskiem sejas tonikiem un hidrolāti ir ļoti bieži viesi manā kosmētikas plauktā.

Hidrolātus vispār var izmantot ļoti dažādos veidos – piemēram, lavandas hidrolātu es katru vakaru uzpūšu guļamistabā – gan pašā istabā, gan uz spilveniem – miegs uzreiz ir saldāks. 🙂

Cena šiem hidrolātiem ir  no 5 – 7 eiro. Vairāk par tiem var izlasīt mājas lapā – http://www.cade.lv/, kā arī par katra ziedūdeņa iedarbību tur ir aprakstīts daudz, daudz smalkāk.

Iegādāšanās gan ir nedaudz sarezģītāka nekā ierasts, jo parastos veikalos šo produktu nav, bet, piezvanot vai uzrakstot e-pastu, ir iespējams sazināties ar ražotāju un vienoties par piegādi. 🙂

Arta

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *