Arta iepazīst Norvēģiju: Grünerløkka

Arta iepazīst Norvēģiju: Grünerløkka

Sveiciens!

Laikam šobrīd šo rakstu sēriju vajadzētu pārsaukt “Arta iepazīst Oslo”, bet aprīļa sākumā es došos tiešām īstā Norvēģijas iepazīšanas tūrē, jo esmu ieplānojusi nedēļas nogali augstu ziemeļos – Tromsø, par ko es esmu super excited, jo Oslo ir ok pilsēta, bet tas viss mežonīgais skaistums, ar ko cilvēkiem asociējas Norvēģija noteikti ir atrodams ārpus Oslo. Un tā kā pēc atgriešanās Latvijā man noteikti tuvākajā laikā plānā nebūs braukt atpakaļ uz Norvēģiju kā tūristam, tad sapratu, ka šī ir mana gandrīz vai vienīgā iespēja tikt uz ziemeļiem, neatdodot par ceļojuma biļetēm lielāko daļu mēnešalgas. 😀

Bet, runājot par to, kas ir apskatāms Oslo, gribu mazliet pastāstīt par pilsētas hipsteru rajonu – Grünerløkka. Oslo centrs ir ļoti ātri izstaigājams un, lai gan tajā ir daži apskates objekti, godīgi sakot, nekas tāds super “wow” tajā nav – noteikti tūristam pietiktu ar vienu nedēļas nogali, lai visu apstaigātu.

Grünerløkka neatrodas pašā centrā, bet blakus tam un uz to es aizmaldījos gluži nejauši – izejot no veikala pa nepareizo pusi (mans mērķis bija pavisam cita pilsētas daļa sākotnēji) un vienkārši aizejot kaut kādā virzienā. Bet, sākot iet, es sapratu, ka šis noteikti pārspēj visas manas ekspektācijas, jo es tiešām gāju un skatījos apkārt ar pavērtu muti – tieši tik inčīgs man likās šis rajons.

Atšķirībā no Oslo centra, kur ir pilns ar modernām augstceltnēm un, kur kaut kādā mērā viss ir nedaudz “auksts” un pārāk jauns, šeit paverās pilnīgi cits skats. Lai gan industriāls, bet mākslinieciskums elpo no gandrīz katra stūra. Šeit es atradu to, kas man pietrūkst Oslo centrā – nedaudz senatnīguma,  mežonības un imperfekcijas. Ne par velti Edvards Munks bija izvēlējies Grünerløkku kā savu rajonu, kur dzīvot kādu laika periodu.

Grünerløkka šobrīd ir iemantojusi slavu kā hipsteru rajons un līdz ar to tas nav lēts rajons un, ja Grønland, kas atrodas arī pie paša centra, ir iebraucēju rajons, kur apskates objektu īsti nav, bet ir mans lētais mīļais tirgus, tad Grünerløkkā savukārt atradīsiet restorānus, kafejnīcas, mazus interesantus veikaliņus, second – hand vietiņas gan ar drēbēm, gan mājas lietām (es atradu superīgu pagalmu, kas bija pilns ar kastēm, kurās atradās plates, grāmatas un, ja vien man būtu, kur klausīties, tad es ticu, ka būtu tur pavadījusi vairākas stundas :D), bet tajā pašā laikā, ja nav vēlmes tērēt naudu, tad pietiek ar to, ka izstaigāsiet rajonu, jo sienu gleznojumi, grafiti, kas ir atrodami ļoti lielā daudzumā šajā rajonā, ir pietiekami aizraujoši.

Šeit, manuprāt, arī ir atrodama īstā Oslo naktsdzīve – es nejauši nokļuvu šajā nedēļas nogalē klubā tieši šajā rajonā, bet sapratu, ka šāda veida klubi pavisam nav priekš manis, jo es jau kaut kad iepriekš runāju par to, ka norvēģi man šķiet samērā nepieklājīgi, tad šeit es tiku izgrūstīta kā vēl nekad savā mūžā, jo, ja cilvēks grib tikt garām, tad nevis mēģina apiet, bet gan skrien taisni virsū, kas pēc kādas 40. reizes pamatīgi izbesī 😀 .

Ja par ēstuvēm, tad neko daudz es nevaru ieteikt, bet es esmu vakariņojusi Villa Paradiso, kurā ir tiešām amazing garšīgas picas un cenas ir vidēji tādas pašas kā visu citur – apmēram 20 eiro par picu (Oslo tā ir pilnīgi normāla standarta cena). Problēma varētu būt, ka šeit ir vai nu jāpasūta galdiņš vai arī jāstāv rindā, lai tiktu pie galdiņa,jo vieta ir tiešām populāra un pilna ar cilvēkiem.

Es noteikti neesmu izstaigājusi visu šo rajonu un es gaidu kad paliks mazliet siltāks, jo šobrīd mums ir pamatīgi mīnusi un iet pastaigās ir visai apgrūtinoši, jo salst viss, bet es noteikti jūtu, ka man priekšā ir vēl vairākas nedēļas nogales, kad došos staigāties pa Grünerløkka. Tāpēc, ja jūs dodaties kādreiz uz Oslo, tad noteikti, noteikti aizejiet pastaigāties pa šo māksliniecisko rajonu un apsolu, kas ieraudzīsiet pilnīgu citu Oslo seju. 🙂

Arta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *